Van staal naar lichtmetaal

Hoe lichter, hoe beter

Autowielen waren eerst van hout, toen van staal, even van magnesium en nu vaak van een aluminiumlegering. Dat komt omdat de constructeurs altijd op zoek zijn naar een zo licht en zo sterk mogelijk materiaal. Wielen maken immers deel uit van het onafgeveerde gewicht van een auto. Hoe zwaarder de wielen, hoe moeilijker het voor veren en schokdempers is om onder alle rijomstandigheden maximaal wegcontact te realiseren.

Vergeleken met staal heeft lichtmetaal grote voordelen. Allereerst is het circa 30 procent lichter, waardoor het uitstekend in de BMW EfficientDynamics strategie past. Elke kilo wagengewicht komt immers in het brandstofverbruik terug. En bovendien is lichtmetaal veel beter vorm te geven.

Geen enkel ander automerk biedt zoveel lichtmetalen wielen in zoveel stylings en afmetingen als BMW. En uw BMW dealer of BMW Erkend Service Partner is u graag behulpzaam bij het vinden van de juiste combinatie van wiel en band. Zodat het stuurkarakter er op vooruitgaat en de banden nooit zullen aanlopen. En dat er zo u wilt ook nog ruimte overblijft voor de montage van sneeuwkettingen.